0 507 576 04 75 info@elitveteriner.com
Nazilli Veteriner Kliniği

ANESTEZİ VE AĞRI YÖNETİMİ

Anestezi, operasyon kararlarında hasta yakınlarının en çok korktuğu konudur. Özellikle geriyatrik yaş grubunda bulunan hastalarımızın sahipleri sıklıkla anestezi ile ilgili endişelerini dile getirirler. Ancak; anestezi öncesi yapılacak uygun tahlil ve muayeneler ile hastanın yaşı, ırkı ve sahip olduğu hastalıklar açısından değerlendirilerek oluşturulan; doğru ve güvenli bir anestezi protokolü ile risk minimuma indirilir. Yaş bir hastalık değildir. Fakat sadece yaşı yüzünde korkulup yaptırılmayan tedaviler, dostumuzun yaşam kalitesini ve yaşam süresini ciddi oranda etkilemektedir.
İyi ve güvenli anestezi tek bir ilacın uygulanması ile değil, bir protokol dahilin de çeşitli ilaç kombinasyonları ile mümkündür. Bunun için kliniğimizde yıllar içinde edinilen deneyim ve aldığımız birçok eğitimde edindiğimiz bilgiyle her hastaya özel protokoller uygulamaktayız. Kliniğimiz bünyesinde yapılan her operasyonda hastaların solunumu ve dolaşımı bu süreçte monitörizasyon ile takip edilmektedir.
Anestezi kadar önemli bir diğer konu da ağrı yönetimidir. Operatif müdahalelerin hepsi ve tümoral durumlar, eklem ve kemik hastalıkları gibi birçok durumda hastada yoğun bir ağrı olur. Maalesef sadece ağrı kesici uygulamaları, bu ağrıların kesilmesi ya da kontrol altına alınmasında yetersiz kalır. Bu sebeple onların anesteziden ağrısız uyanabilmeleri veya kronik hastalıklarının ağrıları ile baş edebilmeleri için kliniğimiz bünyesinde bizler multimodüler ağrı yönetimi uygulamaktayız. 

DESTEK HATTI 24/7

0507 576 04 75

Sizin dostlarınız bizim de dostlarımız